choose language
 

Chimney systems

 

Cooperation

This offer is addressed to wholesalers and businesses searching for a reliable provider of chimney systems and seeking to distribute products attracting great interest.

more
 
 

Download catalogueIn PDF format

Product catalogue download
 

HOCH Bania

HOCH Bania
Kołnierz uszczelniającyKołnierz uszczelniający
StożekStożek
Płyta przykrywająca z betonu lekkiegoConcrete cover plate
Ceramic pipesCeramic pipes
Main plateMain plate
Clean-out T-pipe, 45°Clean-out T-pipe, 45°
Hollow bricksHollow bricks
Pipe claspsPipe clasps
Clean-out T-pipeClean-out T-pipe
Chimney system hatchChimney system hatch
Ventilation grateVentilation grate

Technical description

Bania lub bajnia to odmiana sauny z której rytuał korzystania przywędrował do nas ze wschodu oraz krajów nadbałtyckich. Najczęściej mieści się w wolnostojącym drewnianym domku, gdzie znajduje się piec opalany drewnem, który nagrzewa kamienie. Temperatura w bani dochodzi nawet do 120°C.

Piec w bani jest opalany suchym drewnem i charakteryzuje się tym, że spaliny mogą przekraczać temperaturę 600 st, co wyklucza używania w kominie standardowych rur z certyfikatem do 600 st.

Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu rynku, firma Hart Keramik, opracowała jako jedyna w europie, ceramikę o nazwie AT, która wytrzymuje temperaturę do 1000 st Celsjusza, co potwierdzają badania.

HOCH Bania nowoczesny komin przystosowany do odprowadzania spalin, z urządzeń opalanych drewnem,  ogrzewających banie oraz sauny. 

Jego niespotykana jakość bierze się z innowacyjnej metody wykonania elementów ceramicznych. Materiał źródłowy do produkcji rur pochodzi ze specjalnie wyselekcjonowanych ogniochronnych glin. Elementy ceramiczne są formowane z surowca o wilgotności 4%, co eliminuje skurcze podczas suszenia i wypału. Dzięki temu tolerancja rozmiaru wynosi jedynie +/- 1%.

Ceramika AT spełnia wysokie wymagania laboratoryjnego badania na szok termiczny. Polega ono na 25 krotnym podgrzaniu rur do 950st Celsjusza i natychmiastowemu ich schłodzeniu. 

Niemiecki produkt testowany w tak ekstremalnych warunkach, zapewnia bezpieczeństwo, trwałość i niezawodność funkcjonowania przez wiele lat.

 

Available diameters

srednice-hoch-bania.jpg

Basic set elements

The basic set of the HOCH Bania Chimney System includes:
hollow bricks, ceramic pipes, clean-out T-pipe, 45° emissions T-pipe, pipe clasps, putty, ventilation grate, chimney system hatch, main plate, sealing collar with cone, sealer, opening gauge, and instruction manual.

Hollow bricks
Hollow bricks
 
Ceramic pipes
Ceramic pipes
 
Clean-out T-pipe
Clean-out T-pipe
 
45° emissions T-pipe
45° emissions T-pipe
 
Pipe clasps
Pipe clasps
 
Putty
Putty
 
Ventilation grate
Ventilation grate
 
Chimney system hatch
Chimney system hatch
 
Main plate
Main plate
 
Sealing collar with cone
Sealing collar with cone
 

Elementy dodatkowe

Płyta przykrywająca z betonu lekkiego, płyta przykrywająca betonowa.


 

 

Chimney types

Chimney type Size Photograph
Smoke 36x36x33 cm Smoke

Zapytaj o produkt

Send